Termeni si conditii Imprimare E-mail
ACCEPTAREA CONDITIILOR

Folosirea site-ului www.liceulotopeni.ro presupune acceptarea in totalitate a termenilor si conditiilor expuse mai jos. Termenii si conditiile pot fi schimbate in orice moment de catre administratorul site-ului, fara notificarea prealabila a persoanelor care il utilizeaza. Utilizatorii vor avea acces permanent la termenii si conditiile pentru utilizarea serviciilor pentru a le putea consulta in orice moment. Accesand si navigand pe acest sie, utilizatorii accepta termenii de utilizare descrisi in continuare.In cazul in care nu sunt de acord cu termenii si conditiile impuse, utilizatorii trebuie sa inceteze accesarea site-ului.

DESCRIEREA SERVICIILOR

Prin intermediul sectiunilor sale, site-ul www.liceulotopeni.ro ofera utilizatorilor informatii, referitoare la sistemul de invatamant din Liceul Teoretic "Ioan Petrus".

CE ESTE UN SERVICIU ELECTRONIC?

In cadrul site-ului www.liceulotopeni.ro, un serviciu electronic reprezinta un serviciu sau o resursa oferita prin internet cu scopul de a imbunatati comunicarea intre utilizatori si liceu.

NEANGAJAREA RASPUNDERII

Liceul Teoretic "Ioan Petrus" intretine acest site cu scopul de a inlesni accesul public la informatii privind activitatile sale. Administratorul depune eforturi pentru ca aceste informatii sa fie corecte si oferite la timp. Daca sunt semnalate erori, administratorul va incerca corectarea acestora.

Informatia oferita este exclusiv de natura generala si nu se raporteaza la cazuri particulare; nu este in mod obligatoriu atotcuprinzatoare, completa, corecta sau actualizata; poate contine legaturi web spre alte site-uri aspura continutului carora Liceul Teoretic "Ioan Petrus" nu detine nici un control si pentru care nu isi asuma nici o responsabilitate.

Administratorul nu isi asuma nici o raspundere in cazul in care anumite informatii sunt furnizate cu intarziere, sunt pierdute, sau nu pot fi stocate pe server-ul nostru din orice motive. De asemenea, nu isi asuma nici o raspundere pentru consecintele care pot aparea datorita intarzierii, pierderii sau inexactitatii informatiilor publicate sau existente pe site.

REGULI GENERALE

Administratorul site-ului declara urmatoarele:

  • va depune toate eforturile rezonabile pentru realizarea scopului site-ului;
  • va depune toate eforturile (din punct de vedere tehnic sau de alta natura) pentru functionarea in bune conditii a sitului; cu toate acestea, pot exista intreruperi in functionare, sau imposibilitati de accesare de catre utilizatori, pe o perioada nedeterminata de timp, din orice motive;
  • pe masura aparitiei unor situatii noi de orice natura ce impun acest lucru, administratorul poate modifica conditiile si termenii de utilizare.
LIMITARI DE ORDIN TEHNIC ALE SERVICIILOR

Administratorul nu isi asuma nici o responsabilitate in cazul in care serviciile sitului nu pot fi accesate de catre utilizatori, pe o perioada nelimitata de timp, din orice motive tehnice sau comerciale.

DREPTURILE ASUPRA CONTINUTULUI SITE-LUI

Reproducerea materialelor de pe sit este autorizata, cu mentionarea sursei si in limitele prevazute de legislatia drepturilor de autor si a drepturilor conexe in vigoare. In cazul in care este nevoie de obtinerea unui acord prealabil in vederea reproducerii materialelor de pe sit, obligatia de a obtine acest acord anuleaza autorizatia mai sus mentionata. Restrictia de a reproduce materialele de pe site va fi clar indicata acolo unde este cazul.

LEGATURA CU ALTE SITE-URI

Site-ul poate contine legaturi web sau trimiteri catre alte site-uri considerate de Liceul Teoretic "Ioan Petrus"  utile in ceea ce priveste continutul site-ului sau si care nu se afla sub controlul sau indrumarea Liceul Teoretic "Ioan Petrus". In cazul utilizarii acestor legaturi web sau trimiteri, se vor aplica conditiile generale de utilizare corespunzatoare acelor situri. Liceul Teoretic "Ioan Petrus" nu poate garanta/controla actualitatea/exactitatea informatiilor prezente pe siturile unor terti, la care se face trimitere pe site-ul sau.

INCHEIEREA ACORDULUI

Administratorul isi rezerva dreptul de a modifica in orice moment continutul acestui acord, fara notificarea prealabila a utilizatorului. In cazuri exceptionale, administratorul isi rezerva dreptul de a inceta furnizarea serviciilor sale in orice moment.